Home » Undløse Cup

Undløse Cup

Her på siden vil I kunne læse alt om Undløse Cup – 25.-29.juni 2024

Hvilke hold er tilmeldt?
Hvilke hold spiller hvornår?
Opdatering af Vagtplan, Turneringsplan osv

Hold jer altid opdateret på denne begivenhed på Facebook: https://www.facebook.com/events/335471069230785/

Sommerfest, lørdag d. 29.juni
Find al relevant info på linket HER (Tryk på billeder for at forstørre det)
Collage_2024-03-07_14_18_55
Gadefodbold, lørdag d. 29.juni
Find al relevant info på linket HER
Collage_2024-03-07_12_07_35
Vagtplan
Vi har som altid brug for hjælp til at få vagtplanen ud, og skulle I have mulighed for at hjælpe, så send Formand Jimmi Vaarskov på besked på Messenger eller tlf.nr 23461204. I kan se de ledige vagter herunder, og den vil selvfølgelig løbende blive opdateret. (Tryk på billeder for at forstørre det)
Screenshot (378)
Invitation:
Traditionen tro afholder UNDLØSE BOLDKLUB vores store sommerstævne Undløse Cup i uge 26 (25.-29.juni), hvor vi i år tyvstarter allerede tirsdag, da vi så forhåbentlig kan samle en masse mennesker i teltet til Danmarks sidste gruppekamp ved EM imod Serbien.

Der vil være Ungdoms- & Seniorkampe spredt udover alle dagene, og det er igen i år GRATIS at deltage – og ganske som vi plejer som sluttet vi selvfølgelig det hele af med et brag af en fest lørdag aften, mens eftermiddagen byder på den traditionelle Gadefodbold-turnering.

Der er medaljer til alle ungdomsspillerne til & med U13 drenge/piger samt pokaler til de vindende hold i alle rækkerne (Se Turneringsplanen herunder)

Hvem spiller hvornår?
Tirsdag d. 25.juni:
U12/13 piger (8 mands – Række 3)
U12 drenge (8 mands – Række 4)
U15 drenge (11 mands)

Onsdag d. 26.juni:
U13 drenge (8 mands – Række 4)
Herre Senior (11 mands – Serie 4)

Torsdag d. 27.juni:
U15 piger (11 mands – Række 1/2)
Old Boys (7 mands)
Herre Senior (11 mands – Serie 5/6)

Fredag d. 28.juni:
U12 drenge (8 mands – Række 2-3)
Herre Senior (11 mands – Serie 2)

Lørdag d. 29.juni:
U5/6 mix (3 mands – Begynder)
U7/8 mix (5 mands – Let øvet)
U9/10 mix (5 mands – Let øvet)
U11 drenge (8 mands – række 4)
U12/13 drenge (8 mands – række 4)
U14 drenge (11 mands – Række 2/3)
U16/17 drenge (11 mands – Række 2-3)

Tilmelding:
⚽️Ungdom, Herre Senior, Old Boys & Gadefodbold: Jimmi Elsted Vaarskov (Messenger eller tlf.nr 23461204)

Udvalg i boderne, v/grillen osv
Afventer

Se links til samtlige turneringsplaner nederste på denne side (Omkring 1.juni 2024).

Tilmeldte hold:
Tirsdag d. 25.juni:
U12/13 piger (8 mands – Række 3)
Lynge Broby IF
Hundige IF
Mørkøv IF
Sorø Freja

U12 drenge (8 mands – Række 4)
Raklev GI
Tuse IF
Høng GF

U15 drenge (11 mands)
Stenlille IF
BK Avarta

Onsdag d. 26.juni:
U13 drenge (8 mands – Række 4)
Gladsaxe Hero BK
Undløse Søndersted FC

Herre Senior (Serie 4)
Undløse BK

Torsdag d. 27.juni:
U15 piger (11 mands – Række 2-3)
Mørkøv IF
Gislinge BK
Vordingborg IF

Old Boys (7 mands)
Undløse BK
Tølløse BK
Patungerne IF
Nykøbing IF
Undløse Søndersted FC

Herre Senior (Serie 5/6)
Undløse BK
Fodboldklubben Sorø Freja
Alpha´s disciple
Jyderup BK

Fredag d. 28.juni:
U12 drenge (8 mands – Række 1-2)
Tuse IF

Herre Senior (Serie 2/3)
Undløse BK
Gislinge BK
Tuse IF

Lørdag d. 29.juni:
U5/6 mix (3 mands – Begynder)
Undløse BK
Høng GF
Hundige BK 1
Hundige BK 2
Fløng Hedehusene
Vipperød BK
Himmelev Veddelev BK

U7/8 mix (5 mands – Let øvet)
Høng GF 1
Høng GF 2
Høng GF 3
FK Odsherred
Stenlille IF
Mørkøv IF
Vipeprød BK 1
Vipperød BK 2
Herlufsholm GF
Albertslund IF
Himmelev Veddelev BK
BK Avarta

U9/10 mix (5 mands – Let øvet)
Undløse BK
Stenlille IF
Vallensbæk IF
Ørslev GIF (V)
Hundige BK
Vipperød BK

U11 drenge (8 mands – række 4)
Mørkøv IF
Fodboldklubben Sorø Freja
KFUM BK Roskilde
Haslev FC

U12/13 drenge (8 mands – række 4)
FC Hornsherred
Høng GF

U14 drenge (11 mands – Række 2/3)
Undløse Søndersted FC
AB Tårnby
Ringsted IF
BK Avarta

U16/17 drenge (11 mands – Række 2-3)
Holbæk B&I
AB Tårnby
Taastrup FC
Glostrup FK

Baneoversigt:
Screenshot (199)

Turneringsplaner:
Afventer