Home » Undløse Cup 2019

Undløse Cup 2019

Screenshot_20190221-142530

Her på siden vil I kunne læse alt om Undløse Cuppen 2019.

Hvilke hold er tilmeldt?
Hvilke hold spiller hvornår?
Opdatering af Vagtplan, Turneringsplan, Info vedr Sommerfesten, Gadefodbold osv osv osv..

Hold jer altid opdateret på https://www.facebook.com/events/2327693264130980/?ti=cl


Sommerfest & Gadefodbold lørdag d. 29.juni:

Screenshot_20190220-171831

Hvem spiller hvornår?
Screenshot_20190220-164327

Opvisningskamp Undløse BK – Team Vestsjælland, onsdag d. 26.juni kl 19.01
20190220_143022
Vi åbner med et vaskeægte brag af en fodboldkamp, når Tommy Søgaard Gotfredsen & 1.holdet skal op imod et udvalgt blandet hold fra hele Vestsjælland med Anders Taverna Nielsen i spidsen, onsdag d. 26.juni kl 2019 kl 19.01.

Det er vores håb at kunne samle et “Regionshold” med spillere fra feks Stenlille if – Fodbold, Jyderup BK – Senior – Offentlig, Hvalsø IF Fodbold, Tuse IF, Jernløse Boldklub, Dianalund IF, Tølløse BK, Holbæk B&I, Mørkøv IF mv, som kan give vores 1.hold og de forhåbentlig mange tilskuere en god kamp.

Anders Taverna Nielsen & Tommy Søgaard Gotfredsen vil i samarbejde prøve at samle et slagkraftigt hold.

All Star-kampe torsdag d. 27.juni 2019
Screenshot_20190220-183308
Selvom vi i år har valgt at åbne Undløse Cuppen med en kamp mellem klubbens 1.hold & et udvalgt blandet hold fra hele Vestsjælland, så er det ikke fordi vi har glemt vores fantastiske All Stars hold.

Vi håber & forventer stadig at samle et eller to hold af gamle Undløse BK koryfæer, der kan spille med i torsdagens Old Boys turnering. Så sæt kryds i kalenderen ud for d. 27.juni, og så vender vi tilbage med mere info senere.

Tilmelding her:
http://staevner.dk/staevne/15011/undloese-cup-uge-26-2019.aspx

Tilmeldte hold:
Onsdag 26.juni
Herre Senior Serie 6-turnering 11 mands
Undløse BK 3
Undløse Søndersted FC
Jyderup BK
Halsskov Fodbold
Stenlille IF

U13-drenge turnering 8 mands
Jernløse BK
St Merløse IF

U15 16-piger turnering 8 mands (ikke fastlagt)
Haslev Isf

Torsdag d. 27.juni
U11 12-drenge turnering 8 mands
Jernløse BK/Undløse BK
St Merløse IF

U14-drenge turnering 11 mands
Jernløse BK/Undløse BK
St Merløse IF

U16-drenge turnering 11 mands
Jernløse BK/Undløse BK
Dunses Drenge

Old Boys turnering 8 mands
Undløse BK
Undløse Søndersted FC
Mørkøv IF

Fredag d. 28.juni
Herre Senior Serie 2-3 turnering 11 mands
Undløse BK

Herre Senior Serie 4-5 turnering 11 mands
Undløse BK

Old Girls turnering 8 mands
FC 4340

Lørdag d. 29.juni
U7/8-mix turnering 3 5 mands
Undløse BK
Mørkøv IF

U9 10-mix turnering 5 mands
Jernløse BK/Undløse BK
St Merløse IF
B73 Slagelse

U11 12-drenge turnering 11 mands
Jernløse BK/Undløse BK
St Merløse IF

U16-drenge turnering 11 mands
Jernløse BK/Undløse BK